“Matura z historii” – autorzy 

Historia jest niezmiernie interesującym przedmiotem w szkole średniej. Krwawe bitwy, romanse, zdrady, pasjonujące i niejednoznaczne postaci historyczne, egzotyczne kraje… treść lekcji historii niejednokrotnie przypomina czasem fabułę bestsellerowej powieści. Jednak, wbrew pozorom, przedmiot ten nie jest łatwy, a egzamin maturalny – trudny i wymagający w opinii wielu maturzystów. Jak zatem przygotować się do matury z historii? Kluczem jest systematyczna nauka, to zaś można zrealizować dzięki opracowaniu maturalnemu Matura Historia ze strony www.taniaksiazka.pl.

Dlaczego “Matura. Historia” jest niezbędne?

Nie jest łatwo osiągnąć wysoki wynik z egzaminu maturalnego z przedmiotu: historia. Kilkadziesiąt zróżnicowanych zadań, których prawidłowe rozwiązanie wymaga od maturzysty m.in. takich atutów, jak:

  • obszerna wiedza historyczna (znajomość podstawowych dat i pojęć nie wystarczy; wymagana jest wiedza na temat przyczyn, przebiegu skutków procesów, które wywarły decydujący wpływ na dzieje);
  • umiejętność czytania ze zrozumieniem (jest to szczególnie istotna umiejętność, bowiem zadania oparte na analizie tekstu źródłowego stanowią ważną część całego egzaminu maturalnego);
  • logiczne myślenie;
  • “lekkie pióro” pozwalające na łatwe tworzenie obszernych wypowiedzi na zadany temat.

A przecież to nie wszystko: jednym z elementów egzaminu, w dodatku bardzo wysoko punktowanym, jest polecenie polegające na napisaniu wypracowania na jeden z kilku dostępnych tematów! Wszystko to sprawia, że trudno udzielić prawidłowych i wyczerpujących odpowiedzi w regulaminowym czasie.

Oczywiście, powyższe wyzwania nie oznaczają, że nie sposób ukończyć z sukcesem egzaminu maturalnego z tego przedmiotu. Wręcz przeciwnie – wynik z matury z historii jest niejednokrotnie przepustką do wymarzonej uczelni i interesującego kierunku studiów, co pozwala na karierę zawodową zgodną z zainteresowaniami i pasjami maturzysty. Dzięki skorzystaniu z repetytorium maturalnego “Matura Historia” możliwe jest przećwiczenie najczęściej spotykanych rodzajów zadań maturalnych, które pojawiały się na egzaminach maturalnych w poprzednich latach (dzięki temu możliwe jest wyrobienie nawyku wnikliwej i krytycznej analizy danych) oraz uporządkowanie, dzięki zamieszczonemu w opracowaniu kompendium, wiedzy zdobytej w liceum.

Niniejsze repetytorium to efekt wielomiesięcznej pracy historyków z dużym doświadczeniem w oświacie – ich kwalifikacje pozwoliły stworzyć podręcznik użyteczny dla każdego maturzysty.